W jakich branżach znajdują zastosowanie taśmy gumowe?

Taśmy gumowe stanowią jeden z podstawowych elementów umożliwiających pracę maszyn w wielu zakładach produkcyjnych. Taśmy gumowe są znane ze swojej łatwej dostępności, uniwersalności oraz wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Mają mało słabych punktów, przez co cieszą się dużą popularnością i niską awaryjnością. Mają też tę przewagę, że można dopasować je do specyfiki działania konkretnego systemu.

Taśmy gumowe – produkty o wszechstronnym zastosowaniu

Taśmy gumowe są szeroko stosowane w różnego rodzaju zakładach wytwórczych i przetwórczych, głownie tam, gdzie w grę wchodzi wewnętrzny transport bliski i obrabianie surowców. Znajdują one zastosowanie również w branży rolno-spożywczej – podczas obróbki surowców na miejscu. To wytrzymały materiał wewnątrz maszynowy, charakteryzujący się wykonaniem nastawionym na bardzo długą i intensywną eksploatację. Z tego powodu wykorzystuje się techniki produkcyjne poprawiające jego wytrzymałość na rozciąganie, przecieranie, zmiany struktury z czasem, wpływ temperatury maszyn i towarzyszącym im czynnikom chemicznym.

Pasy napędowe – niezbędny element układów mechanicznych

Pasy napędowe to elementy wykorzystywane przez różnej maści układy mechaniczne. Silniki podczas pracy tworzą energię. Wprawienie w ruch danej maszyny jest możliwe poprzez przekazanie jej dalej za pośrednictwem właśnie pasa. Jest to szczególnie ważne w zakładach, w których korzysta się z systemów transportu bliskiego. Pasy napędowe mogą być wykonywane w technologiach pozwalających na dopasowanie do konkretnych potrzeb w zakresie stawianego oporu. Występują w odmianach płaskich i zębatych. Są wykorzystywane w przemyśle tekstylnym, ale również w zakładach stolarskich. Trudno wyobrazić sobie bez nich jakąkolwiek profesjonalną obróbkę drewna. Wykonuje się je z bawełny lub poliestru. Na rynku spotkać można również pasy napędowe specjalne i wielorowkowe. Z racii łatwości obsługi i dużej dostępności pasa są one chętnie wybierane przez profesjonalistów.