fotowoltaika

​​Instalacja fotowoltaiczna na dachu – jak przebiega jej montaż?

Instalacja fotowoltaiczna na dachu jest systemem, który bardzo często można spotkać na współczesnych domach. To właśnie dzięki nim każda osoba jest w stanie na przykład sprawnie pozyskać dodatkową energię elektryczną do domu. Jak przebiega cały montaż takich paneli? Fachowcy odpowiadają.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu – od czego się zaczyna?

Instalacja fotowoltaiczna na dachu to stosunkowo skomplikowany proces montażowy, który wykonywany jest przez profesjonalistów. To właśnie oni dokładnie wiedzą, gdzie zamontować system, aby mógł sprawdzać się w wydajnym pozyskiwaniu energii.

Falownik hybrydowy, różne przyłącza i przewody zawsze powinny mieć swoje własne miejsce. Właśnie dlatego proces montażu zaczyna się od wizyty doradcy, który sporządza plan dachu. Następnie przechodzi do odczytywania pomiarów natężenia słońca.

Na końcu wizyty właściciele posesji otrzymują szereg informacji w postaci raportu, na którym dokładnie widać nie tylko orientacyjną ilość wytwarzanej energii, ale również koszt takiej inwestycji, przychody z tego tytułu oraz dokładną lokalizację niezbędnych systemów.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu – co dalej?

Firma montażowa następnie umawia się klientem, kiedy dokładnie nastąpi montaż. Musi to być dzień, w którym pozwoli na to pogoda. Najlepiej, gdy dach jest suchy, ponieważ ułatwia to przyczepność fachowców oraz wykonywanie otworów bezpośrednio w blasze.

Przed dniem zjawienia się fachowców firma bardzo często wysyła panele specjalnym kurierem. To właśnie on dostarcza systemy bezpośrednio pod wskazany adres tak, aby na miejscu znajdowały się już najpotrzebniejsze sprzęty.

Na końcu wystarczy już tylko oczekiwać ekspertów, którzy zamontują stelaże oraz umieszczą na nich same panele. Dodatkowo fachowcy zajmują się również instalacją specjalnego urządzenia do generowania pomiaru oraz przyłączenia systemu do budynku.

Instalacja fotowoltaiczna to proces skomplikowany, który może potrwać dzień lub kilka dni.