zaczepy meblowe

Z jakich materiałów wykonuje się zaczepy meblowe?

Elementy meblowe, jeżeli są wykonywane przez zaufanych producentów, zawsze są idealnie dopasowane do obudowy kanapy albo łóżka, czy też szuflady. W zależności od przeznaczenia produktu i od jego typu zaczepy mogą być zrobione z bardzo różnych materiałów. Wymienia się metal, ale także tworzywa sztuczne i drewno.

Zaczepy meblowe powinny być trwałe

Gdy mamy zapotrzebowanie na zaczepy meblowe, to przede wszystkim właśnie trzeba skoncentrować się na ich trwałości. Wykonane muszą być z takich materiałów, które będą gwarantowały bardzo długie i bezproblemowe użytkowanie. Materiał, z którego są zrobione, musi być odporny na nacisk, a także naprężenia. Przede wszystkim najczęściej można spotkać zaczep meblowy, który będzie wykonany z metalu. Zwykle wykorzystuje się stal nierdzewną, ale popularne jest także aluminium lub mosiądz. Takie metale są uważane za najbardziej wytrzymałe i są odporne na korozję.

Poza tym wykorzystuje się także tworzywa sztuczne, które także charakteryzują się wysokim stopniem trwałości. Przy produkcji mebli stosuje się zaczepy, które są zrobione z nylonu. Tu także zwraca się uwagę na wysoki stopień wytrzymałości, co potwierdza wiele testów produkcyjnych.

Czy zaczepy meblowe mogą być wykonane z drewna?

Wielu konsumentów będzie także zaskoczonych tym, że zaczepy mogą być zrobione z drewna. Takie elementy również mogą być bardzo trwałe i odporne na nacisk, ale tylko wtedy, jeżeli mają odpowiednią grubość, a także długość. Cechy te wynikają z ich przeznaczenia. Stosuje się takie zaczepy szczególnie w meblach, które charakteryzują się tradycyjnym stylem i estetycznym wyglądem. 

Poza tym zaczepy mogą być wykonane także z mieszanek materiałów takich jak metale albo tworzywa sztuczne. Dobrze jednak zawsze zasięgnąć porady. Jeśli zainteresuje nas produkcja akcesoriów meblowych – firma R-Mix gwarantuje dostęp do najlepszych zaczepów, które zawsze są perfekcyjnie dopasowane do rodzaju mebli. Zawsze wcześniej najlepiej po prostu przedyskutować kwestie związane z przeznaczeniem mebli, co jest szczególnie ważne, jeżeli stare zaczepy się popsuły i musimy dokupić nowe.