foremki do ciast

Foremki do ciast postaciami bajek – sposób na zabawę podczas pieczenia

Czas spędzony z dzieckiem, to najlepszy prezent, który możemy im podarować. Choć wiele osób uważa, że to wytarty frazes jakość tego czasu jest bardzo ważna dla budowania relacji na linii rodzic-dziecko. Jednym z pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem jest wspólne gotowanie i pieczenie. Pomocne mogą okazać się foremki do ciast z postaciami z bajek.

Zabawa z dzieckiem – dlaczego jest tak ważna?

Zabawa to najlepszy sposób na naukę. Pozwala ona na wspieranie rozwoju dziecka, a także wpływa na budowanie relacji z rodzicem. Wspólna zabawa pozwala też poznać dziecko i jego zainteresowania. Poprzez zabawę dziecko uczy się rozwiązywać problemy i rozładowuje napięcie emocjonalne. Czas z dzieckiem pozwala kształtować jego poczucie wartości, zaspokaja potrzebę bliskości rodzica.

Zabawa może przyjmować różne formy. Może to być odgrywanie scenek, gra w gry planszowe, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu czy zabawa w kuchni. Foremki do ciast z postaciami z bajek to ciekawa forma spędzenia z dzieckiem czasu. Wspólne pieczenie może być fantastyczną przygodą, zarówno dla dziecka, jak i dorosłego.

Zabawa z dzieckiem w kuchni

Maluchy uwielbiają kuchnię. To miejsce kryje w sobie wiele tajemnic. Przesypywanie, dosypywanie, zabawa kaszą czy kuchennymi akcesoriami to najlepszy sposób na naukę samodzielności, organizacji i podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Kuchnia jest miejsce, w którym możemy przy okazji budować więź z dzieckiem. Wspólne przygotowanie dania to poczucie satysfakcji dla dziecka. Dzięki temu gotowanie kojarzy się dziecku  z czymś miłym. Foremki do ciast 3d pozwolą stworzyć niezwykłe wypieki, które można podać na rodzinną imprezkę czy przyjęcie urodzinowe dziecka. Dzięki zabawie w kuchni dziecko może operować wszystkimi zmysłami – dotyka, smakuje, obserwuje, wącha, a także słyszy.

Czas w kuchni to jeden z najlepszych sposobów na spędzenie czasu z dzieckiem. Przygotowując przy okazji potrawy możemy wiele dziecko nauczyć. Przede wszystkim dajemy mu poczucie, że jest ważne, wyjątkowe i potrzebne. Gotowanie to dobry moment na rozmowę z dzieckiem, opowiadanie i zbliżenie się do niego.