Czyszczenie dywanów w pralni chemicznej

Czyszczenie dywanów w pralni chemicznej

Czyszczenie dywanów w pralni chemicznej, takiej jak 5asec, to zawsze gwarancja wykonania usług na najwyższym poziomie. Często czyszczenie dywanów domowymi sposobami nie przynosi założonego efektu i staje się jedynie stratą cennego czasu. Żeby temu zapobiec, warto od razu zanieść dywan do pralni i mieć pewność, że w krótkim czasie odzyska dawny blask oraz niezwykle estetyczny wygląd.

Dlaczego warto prać dywany w pralni chemicznej?

Pralnia chemiczna to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na pranie dywanów. Metody wykorzystywane w profesjonalnych pralniach pozwalają nie tylko na usunięcie zabrudzeń i odświeżenie tkanin, ale również na zabezpieczenie ich przed zniszczeniami. Do czyszczenia chemicznego szczególnie nadają się wszelkiego rodzaju dywany wełniane, z którymi radzenie sobie na własną rękę nie zawsze przynosi założone skutki spełnia oczekiwania.

Jak wygląda chemiczne pranie dywanów?

Chemiczne pranie dywanów składa się z kilku etapów – podobnie jak czyszczenie sposobami domowymi. Pierwszym z nich jest mechaniczne trzepanie dywanu. Do tego wykorzystywane są profesjonalne maszyny, aby w całości usunąć zalegający kurz i brud. Kolejnym etapem jest dokładne odkurzanie, przy pomocy specjalistycznych maszyn. To jeden z najważniejszych etapów, ponieważ wtedy unosi się runo dywanu, a ten zaczyna prezentować się estetycznie i nieco bardziej świeżo. Teraz dywan jest gotowy na usunięcie plam oraz zanieczyszczeń. W tym etapie na dywan nakładany jest specjalny środek chemiczny, który mówiąc kolokwialnie rozpuszcza brud. Później odbywa się płukanie dywanu, które jednocześnie zabezpiecza go przed dalszym zabrudzeniem oraz zniszczeniami.

Pranie dywanów w domu vs pranie dywanów w pralni

Na pierwszy rzut oka pranie dywanów w domu wydaje się być bardziej ekonomiczne. Niestety to tylko złudne stwierdzenie. Przede wszystkim pranie w domu nie pozwoli na dobre zabezpieczenia tkanin, dlatego taki dywan będzie się po prostu szybciej niszczył. Po drugie pranie chemiczne jest znacznie bardziej bezpieczne i wystarczy po prostu na dłużej. Nawet użycie dobrego środka piorącego, nie da tak dobrego efektu jak pranie w pralni.