Szafa do sypialni

Jaką szafę wybrać do sypialni?

Zastanawiasz się, jaką szafę wybrać do swojej sypialni? Przede wszystkim w tym wypadku powinieneś się kierować funkcjonalnością, a także walorami estetycznymi szafy. Dobierając odpowiednią szafę do swojej sypialni musisz dokładnie określić jej rozmiar, zdecydować się na konkretną kolorystykę, a także zwrócić uwagę na system organizacji wnętrza.

Rozmiary szafy do sypialni

W pierwszej kolejności sprawdźmy jaką dokładnie powierzchnię ma nasza sypialnia i jaką jej część możemy przeznaczyć na szafę. W przypadku sypialni o dość sporych rozmiarach odpowiednim rozwiązaniem może być duża szafa z przesuwnymi drzwiami. Posiadanie takiego modelu szafy daje nam spore możliwości. Z pewnością w takim modelu będziemy mogli liczyć na sporą ilość półek. W takiej szafie zmieścimy nie tylko nasze ubrania, ale również wiele urządzeń codziennego użytku, jak choćby odkurzacz. W przypadku mniejszej sypialni możemy skusić się na szafę narożną, która doskonale wkomponuje się w kubaturę pomieszczenia. Wbrew pozorom taka szafa również może być dość pojemna.

Szafa przesuwna z lustrem

Zostańmy na chwilę przy szafie przesuwnej. Dlaczego ten model idealnie nadaje się do sypialni? Wcześniej wspomnieliśmy o walorach użytkowych tego modelu objawiających się w jej sporych rozmiarach. Jednak również pod względem estetycznym ten rodzaj szafy świetnie sprawdza się w sypialni. NA froncie takiej szafy często montuje się duże lustro. Dzięki niemu znacznie wizualnie powiększymy sypialnie, a także przyda się nam ono ze względów praktycznych.  Poza tym szafa z lustrem prezentuje się niezwykle efektownie.

Zastosowanie szafy narożnej

Innym rozwiązaniem, jakie bierzemy pod uwagę w przypadku sypialni, jest również szafa narożna. Dzięki niej można w maksymalny sposób wykorzystać przestrzeń nawet w najmniejszej sypialni. Taki rodzaj szafy doskonale wkomponuje się w wystrój całego pomieszczenia. W tym wypadku również warto wybrać model z drzwiami przesuwnymi. W małej sypialni ma to szczególne znaczenie. Albowiem podczas otwierania drzwi do szafy nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni.

Szafa w zabudowie czy wolnostojąca?

Jaki rodzaj szafy do sypialni wybrać – w zabudowie czy wolnostojącą? Wydaje się, że druga opcja jest zdecydowanie mniej problemowa. W przypadku zmian w umeblowaniu sypialni, taką szafę możemy po prostu przestawić w inne miejsce, lub też przenieść do innego pomieszczenia. Ten rodzaj szafy również bez problemu sprzedamy, kiedy jego strona wizualna się nam już znudzi. W przypadku szafy w zabudowie, takie możliwości są już znacznie ograniczone.