Sypialnia ekologiczna

Ciekawe aranżacje wnętrz – sypialnia w stylu eko

Styl eko coraz śmielej wkracza do naszych domów. Moda na życie w zgodzie z naturą wkradła się również w kwestie wystroju wnętrz i codziennych aranżacji. Okazuje się, że styl eko doskonale sprawdza się w nowoczesnych sypialniach, czyniąc je przestrzenią przytulną oraz sprzyjającą wypoczynkowi. Jeśli Tobie również zależy na nowoczesnej przestrzeni, która respektuje wszelkie prawa natury jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź jak prezentują się ciekawe aranżacje w stylu eko.

Styl eko stawia na naturalne materiały, stonowane kolory oraz minimalizm. Aranżacja, mimo iż jest nowym trendem i czyni naszą przestrzeń niezwykle nowoczesną nie należy do najdroższych, a do tego umożliwia nam nadanie drugiego życia starym, wysłużonym już elementom wyposażenia wnętrz.

Ciekawe aranżacje wnętrz w stylu eko – na czym polegają?

Styl eko ma bardzo kilka ważnych cech charakterystycznych, który należy ściśle pilnować aranżując swoją sypialnię. Przede wszystkim nie można zapomnieć o naturalnym charakterze oraz ograniczaniu wyposażenia do rozsądnego minimum. Elementy wyposażenia, meble oraz wszelkie dodatki powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które nie są obciążeniem dla naszego środowiska naturalnego. Entuzjaści stylu eko stawiają również na promowanie polskich, lokalnych produktów, więc szczególnie warto postawić na elementy wyposażenia wyprodukowane w kraju, przez rodzimych producentów.

Styl eko związany jest również ze ściśle określonymi barwami. W ekologicznych wnętrzach królują odcienie brązu, beżu, zieleni oraz szarości. Mimo, iż paleta barw jest dość stonowana, to wnętrze nie jest smutna nudną przestrzenią. Ich umiejętne łączenie oraz operowanie w połączeniu z bielą i czernią sprawiają, że powstają prawdziwie ciekawe aranżacje wnętrz, które podkreślają przytulny charakter sypialni.

Jaki rodzaj mebli?

Większość aranżacji w stylu eko opiera się o drewniane, proste meble w stonowanych kolorach oraz o prostej budowie. Drewno występuje pod bardzo surową postacią i często poddawane jest jedynie podstawowej obróbce. W stylu eko bardzo często spotykamy się również z elementami wyposażenia, które zostały wykonane ze starych balet bądź drewnianych skrzynek. Czasami zdarza się, że w sypialni pojawiają się meble wykonane z wikliny bądź naturalnego rattanu.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż meble w stylu eko to dość tani sposób na aranżowanie przestrzeni. Meble z palet i skrzynek możemy wykonać samodzielnie, a do tego są mocne, trwałe i mogą być wykorzystywane przez długie lata. Styl eko stawia na długotrwałe rozwiązania, a materiał na wykonanie mebli często pozyskiwany jest drogą recyklingu.

Dodatki odgrywają bardzo ważną rolę

Dodatki w stylu eko to bardzo szerokie pole do popisu. W takiej przestrzeni możemy pozwolić sobie na odrobinę zieleni. Doniczkowe kwiaty oraz rośliny podkreślą naturalny charakter wnętrza, a nam będzie po prostu milej spędzać czas w takiej przestrzeni. Warto również postawić na naturalne poszewki, koce oraz narzuty. Len i bawełna są nie tylko wytrzymałe, ale prezentują się niezwykle dobrze i mogą być wykorzystywane przez lata.

Nadaj drugie życie starym przedmiotom

W ciekawych aranżacjach w stylu eko zdecydowanie możemy pozwolić sobie na używane przedmioty, które otrzymują od nas drugie życie. Stare bibeloty, które pozyskaliśmy podczas porządkowania babcinego strychu będą strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim nasza sypialnia w stylu eko stanie się pomieszczeniem z duszą i niepowtarzalnym klimatem. Rozwiązanie będzie aktualne i zadowalające nas przez długie lata.