Aranżacja salonu w stylu glamour

Aranżacja wnętrz – salon w stylu glamour

Aranżacja współczesnych wnętrz to zawsze niełatwy orzech do zgryzienia, który wymaga od nas dobrego przygotowania oraz dużej ilości czasu na odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. Różnorodność stylów, bogata oferta obejmująca meble oraz poszczególne elementy wyposażenia wnętrz może sprawić wiele kłopotu w podjęciu ostatecznej decyzji. Jedną z takich aranżacji, która jest aktualnie niezwykle na czasie, ale jeszcze nie do końca została przez nas odkryty jest styl glamour. Aranżacje glamour są niezwykle eleganckie i idealnie nadają się do współczesnych salonów, co więc należy zrobić aby przygotowanie takich wnętrz zakończyło się sukcesem?

Styl glamour definiowany jest przez wiele charakterystycznych cech. Z pewnością przepełnia go elegancja, luksus oraz niebanalne formy, potrafiące wprowadzić w nie lada zachwyt. Warto jednak pamiętać, że nasz salon musi być również przestrzenią użytkową i należy w tym przypadku połączyć funkcjonalność z nienagannym wyglądem. Elegancja powinna zostać zastosowana przy użyciu odpowiednio dobranych mebli, wyszukanych dodatków oraz gustownego wykończenia. Sprawdź czym kierować się przy umeblowaniu salonu w stylu glamour, aby operacja zakończyła się wymarzonym sukcesem.

Aranżacja wnętrz w stylu glamour – najważniejsze cechy

Najważniejszą cechą stylu glamour jest elegancja. W stylu glamour znajdziemy wiele kryształów, szkło, pikowane, welwetowe tkaniny oraz wiele połysku. Styl glamour utrzymany jest jednak w stonowanych, jednolitych barwach i zdecydowanie króluje tutaj biel, czerń, srebro oraz złoto. Kształty nie zawsze należą do najprostszych, a łączenie ich ze sobą jest zawsze nie lada wyzwaniem. W stylu glamour doskonale prezentują się przedmioty, które w każdym innym stylu wypadają po prostu blado.

Kanapa w centrum zainteresowania – aranżacja wnętrz w stylu glamour wymaga nietuzinkowych elementów

Jak w każdym salonie, bez względu na styl jego aranżacji kanapa powinna znaleźć się w centrum zainteresowania. W stylu glamour możemy pozwolić sobie na nieco bardziej wyszukane kształty oraz luksusowe obicie, które już na pierwszy rzut oka będzie potrafiło wywołać efekt wow. Nie należy jednak zapominać o funkcjonalności takiej kanapy. Duże salony potrzebują dużych, obszernych kanap (może nawet kilku), zaś niewielkie salony potrzebują mocnego akcentu, który jednocześnie spełni wszelkie przeznaczone dla tego mebla zadania.

Sofa w stylu glamour powinna mieć raczej opływowe kształty. Wielu stawia na meble pokryte miękkimi, welwetowymi tkaninami, inni wybierają jednak skórzane obicie pełne elegancji oraz luksusowego wyglądu. W stylu glamour najlepiej sprawdza się pikowane obicie, nierzadko połączone z kryształkami. Tutaj można pozwolić sobie na mebel umieszczony na drewnianych bądź metalowych nóżkach, które nadadzą mu wiele lekkości, ale jednocześnie nie odbiorą dostojności oraz pewnego rodzaju niebanalności.

Aranżacja wnętrz, a eleganckie meble

W stylu glamour nie może zabraknąć również eleganckich mebli, które w należyty sposób wypełnią przestrzeń pomieszczenia. Tutaj możemy sobie pozwolić na wysoki połysk, szklane witryny oraz srebrne bądź złote wykończenie. Warto postawić na niskie, proste szafki, które w połączeniu z fikuśną kanapą bądź niebanalnym fotelem stworzą kompozycję idealną.

Aranżacja wnętrz wykończona wyszukanymi dodatkami

Zwieńczeniem każdej idealnej przestrzeni w stylu glamour są dokładnie dobrane dodatki. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje oświetlenie. Kryształowe żyrandole, czy lampy będą zawsze strzałem w dziesiątkę i jasno zdefiniują styl glamour w każdym nowoczesnym salonie. Posta na odważne rozwiązania, a mieszkanie będzie zachwycało mimo upływu lat.