Aneks kuchenny

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym to zawsze nie lada wyzwanie, które wymaga od nas dobrego przygotowania oraz zaplanowania. Rozwiązanie mimo, iż wydaje się być problematyczne to również posiada wiele zalet. Przestronny salon z aneksem kuchenny, jest zawsze znacznie lepszy niż dwa ciasne i niefunkcjonalne pomieszczenia. Sprawdź jak przygotować ergonomiczną oraz estetyczną aranżację salonu z aneksem kuchennym i na co zwrócić uwagę wyposażając przestrzeń w poszczególne elementy.

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym po pierwsze powinna być funkcjonalna, ale powinno iść to w parze z estetyką i podążaniem za aktualnie panującymi trendami. Zawsze warto wyposażyć taką przestrzeń w wyspę kuchenną, która stanie się swoistym centrum pomieszczenia oraz pozwoli nam na wydzielenie strefy kuchennej od wypoczynkowej. Warto również zdecydować się na meble w zabudowie, które uchronią nas przed zagraceniem przestrzeni oraz aranżacyjnym misz-maszem. Postaw również na neutralny styl, a Twoja aranżacja salonu z aneksem kuchennym pozostanie aktualna oraz estetyczna przez bardzo długie lata.

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym oparta o wyspę w centrum pomieszczenia

Zacznijmy od tego co w salonie z aneksem kuchennym jest najważniejsze, czyli od wyspy kuchennej. Wyspa kuchenna to funkcjonalny mebel, który w wygodny sposób podzieli nasze pomieszczenie na część kuchenną oraz wypoczynkową. Co więcej, to bardzo funkcjonalny mebel, który może pełnić funkcję blatu, na którym w wygodny sposób przygotujemy posiłki oraz funkcję stołu przy którym spotyka się cała rodzina. Wyspa kuchenna to również dodatkowe miejsce na przechowywanie naczyń bądź innych akcesoriów kuchennych.

Wyspa kuchenna może występować pod różnymi postaciami. Pierwsza z nich to wysoki mebel przypominający nieco barek. To bardzo nowoczesne oraz modne w dzisiejszych aranżacjach rozwiązanie, a w połączeniu z designerskimi hokerami przyciąga wiele uwagi. Wyspa kuchenna może być również kwadratowym blatem, na którym umieścimy płytę indukcyjną bądź zlewozmywak. Druga opcja to zdecydowanie propozycja dla dużych, jasnych i przestronnych salonów w domach.

Drzwi przesuwne w meblach w salonie i kuchni

Drzwi przesuwne, w które zostaną wyposażone meble w salonie oraz w kuchni to doskonały sposób na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Wiele osób, które zdecydowało się na połączenie salonu z aneksem kuchennym obawia się, że poprzez dużą ilość szafek, szaf i półek ich przestrzeń stanie się zagracona, a otwieranie kolejnych szafek będzie trudno dostępne. Przesuwne drzwi są idealnym rozwiązaniem tego problemu. Zarówno szafki kuchenne, jak i szafy w salonie wiele zyskają na tym rozwiązaniu. Tego rodzaju meble z pewnością będą ujmowały swoją prostotą oraz funkcjonalnością. Dodatkowo za każdym razem będą przyciągały wiele uwagi, ponieważ stosowanie tego rodzaju drzwiczek w kuchennych meblach jest nadal dość oryginalne i zaskakujące. To idealny sposób na połączenie nowoczesnego wyglądu naszej przestrzeni z jej funkcjonalnością oraz ergonomicznym wykorzystaniem przestrzeni.

Neutralna stylizacja wnętrz kluczem do sukcesu

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym jest znacznie bardziej udana, kiedy postawimy na stonowaną stylistykę oraz prostotę. Gładkie, proste meble znacznie lepiej dopasują się do siebie. Co więcej, im wzornictwo jest prostsze, tym nasza przestrzeń powiększa się optycznie. Kluczową rolę odgrywa również kolorystyka. Nowoczesne salony wyposażone w aneks kuchenny utrzymywane są zazwyczaj w odcieniach szarości oraz brudnego beżu. To trend, który prawdopodobnie nigdy się nie znudzi.