zlomowisko

Skup złomu – jak przygotować się do sprzedaży?

Skup złomu to miejsce, w którym można pozbyć się niepotrzebnych od dawna przedmiotów metalowych, a przy okazji uzyskać satysfakcjonujący zarobek. Jak przygotować się do sprzedaży przedmiotów w skupie złomu? Które produkty nadają się do ponownego wykorzystania po przetopieniu?

Skup złomu – co można sprzedać?

Skup złomu w Olsztynie jest punktem przyjmującym wyroby metalowe z konkretnych kategorii. Zaliczają się do nich metale żelazne i nieżelazne (kolorowe). W pierwszej grupie są zawarte stal i żeliwo. W drugiej z kolei przedmioty zawierające aluminium, mosiądz, miedź, cynę i inne. Nie tylko przedmioty wykonane w całości z danego materiału są brane pod uwagę. Na przykład kable elektryczne i przewody zawierają wewnątrz miedź, która jest materiałem świetnie poddającym się recyklingowi.

Skup kabli – nowe życie starych i niepotrzebnych przedmiotów

Skup kabli w Olsztynie pozwala nadać nowe życie już nieużywanym przedmiotom, które inaczej zasiliłyby lokalne wysypisko śmieci. Przedłużacze, ładowarki czy przewody muszą trafiać do odpowiedniego punktu, aby można było je przerobić na nowe, potrzebne urządzenia. Głównym surowcem znajdującym się w odpadach tego typu jest miedź. Część z kabli może także bazować na aluminium. Oba te surowce pochodzą ze źródeł nieodnawialnych. Oznacza to, że ich wydobycie kiedyś się skończy. Na szczęście jednak obydwa są bardzo łatwe w ponownym przetworzeniu – i to wielokrotnie. Obróbka polega na usunięciu warstwy izolacyjnej. Rdzenie zaś są przesyłane do przetopienia w specjalnym piecu w bardzo wysokiej temperaturze.

Produktem finalnym są sztabki lub kęsy miedzi, które można ponownie przetopić i formować na nowe produkty. Pomimo domieszek innych substancji produkt recyklingu jest dosyć czysty, gdyż został poddany oczyszczeniu przy użyciu kwasu siarkowego w procesie zwanym elektrorafinacją. Również same materiały izolacyjne kabli mogą być ponownie wykorzystane. Po ich zmieleniu i przetopieniu stają się częścią zabawek dla dzieci czy też urządzeń AGD.