wakacje do turcji

Turcja 2021 – idealny kierunek na udane wakacje z dziećmi

Dokąd wybrać się na rodzinne zagraniczne wakacje w 2021 roku? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy pragną spędzić niezapomniany urlop w towarzystwie dzieci i świetnie się bawić. Możliwości są przeogromne, ponieważ coraz więcej krajów turystycznych zwraca uwagę na obecność infrastruktury przyjaznej najmłodszym zarówno w nowych kurortach, jak i tych z nieco bogatszą historią. Jednym z kierunków, który wyjątkowo sprzyja spędzeniu wakacji z dziećmi jest Turcja, która w skali globalnej wyrasta na mocarstwo turystyczne. Zatem dlaczego w 2021 warto postawić na Turcję? Odpowiadamy.

Turcja 2021 – klimat przyjazny dzieciom

Zagraniczne wycieczki cieszą się wśród polskich turystów ogromną popularnością i nie ma w tym przypadku. W południowych regionach kontynentu można bowiem spodziewać się znacznie cieplejszych temperatur niż w naszym kraju, a słoneczna pogoda również nie jest tam niczym nadzwyczajnym. Turcja idealnie wpisuje się w te realia, ponieważ zarówno w szczycie sezonu letniego, jak i poza nim, nie trzeba zbytnio obawiać się chłodniejszej, pochmurnej aury. Skąd taka zależność? Wszystko dzięki korzystnemu położeniu geograficznemu – kraj leży na pograniczu Europy i Azji, w strefie klimatu podzwrotnikowego. To wszystko składa się na temperatury, które w lipcu i sierpniu sięgają ponad 30oC. Wiosną czy jesienią można liczyć na nieco łagodniejsze warunki – temperatury na poziomie 25oC są wtedy na porządku dziennym i dzięki temu wakacje w Turcji z dziećmi mogą stać się tymi wymarzonymi.

Turcja 2021 – cenna lekcja historii

Dlaczego Turcja wydaje się idealnym kierunkiem na wakacje z dziećmi w 2021 roku? Tureckie wybrzeże należy do jednych z najbardziej malowniczych nie tylko w Europie i Azji, ale na całym świecie. Tamtejsze plaże diametralnie różnią się od tych na greckich wysepkach, jednak mają swój niepowtarzalny klimat, do którego po prostu chce się wracać. Wakacje w Turcji to także niepowtarzalna okazja do zwiedzenia pozostałości po Imperium Bizantyjskim, co dla dzieci w wieku szkolnym będzie z pewnością cenną lekcją historii i niezapomnianym przeżyciem.

Zobacz także: https://portalprasowy.pl/3-powody-dla-ktorych-warto-pojechac-na-wakacje-all-inclusive/

Turcja 2021 – nowoczesna infrastruktura hotelowa

Turcja stosunkowo niedawno wkroczyła do czołówki najpopularniejszych krajów turystycznych i mocno stawia na nowoczesną infrastrukturę. Trzeba przyznać, że lokalne ośrodki hotelowe imponują nie tylko wysokim standardem pokojów, ale także ilością dostępnych tam udogodnień. Co ważne, tureckie kurorty są świetnie przystosowane pod względem funkcjonalności dla dzieci – specjalne wyposażenie do apartamentów, klubiki dla najmłodszych czy też place zabaw i aquaparki na terenie hoteli to już pewien standard.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.