jak czesto prac dywany

Pranie dywanów – jak często należy je czyścić?

Dywany pozwalają na stworzenie w domu ciepłej oraz przytulnej atmosfery, a także mają wiele zalet takich jak to, że izolują podłogę od zimna, zapobiegają poślizgnięciu się na podłodze czy też po prostu maja walory estetyczne. Aby jednak mogły pięknie wyglądać muszą być regularnie prane. Jak często należy przeprowadzać pranie dywanów?

Pranie dywanów – jak często je robić?

W gruncie rzeczy taka usługa jak pranie dywanów na Ursynowie powinna być wykorzystywana raz lub dwa razy w roku lub w takim okresie powinniśmy prać dywan samodzielnie. Najlepszy okres na pranie to wiosna oraz lato, gdyż wtedy można go szybko wysuszyć, a także wytrzepać.

Samodzielne pranie dywanu jest w gruncie rzeczy raczej nieopłacalne, gdyż zajmuje całe mnóstwo czasu. W tym celu znacznie lepiej jest znaleźć odpowiednią firmę oferującą czyszczenie dywanów w Warszawie. Korzystając z usług takowej można liczyć na to, że dywan odzyska swoją świeżość i utrzyma ją na długo oraz na to, iż będzie on dokładnie wyczyszczony ze wszelakich zabrudzeń.

Jak powinno wyglądać pranie dywanów?

Profesjonalne firmy oferujące pranie dywanów najczęściej wykorzystują metodą taką jak pranie na wskroś. Jest ona niesamowicie skuteczna i pozwala na pozbycie się znacznej większości zabrudzeń z dywanów. Inne alternatywy to na przykład wykorzystanie odkurzacza piorącego. Nie pozwoli on jednak na tak dokładne wyczyszczenie dywanu. Dlatego właśnie większość firm stosuje pranie dywanów na wskroś.

Pranie dywanów na wskroś przebiega w pięciu etapach. Pierwszy z nich to dokładne wytrzepanie dywanu tak by pozbyć się zabrudzeń nierozpuszczalnych. Następnie dywan trafia do środka piorącego w którym jest namaczany przez nawet kilka godzin. Potem pora na szorowanie z obu stron, czyli faktyczne pranie na wskroś, a także spłukanie pozostałości po myciu za pomocą wody po ciśnieniu. Po praniu dywan jest jeszcze wirowany, a następnie suszony przez kilka godzin. Wtedy jest już gotowy do ponownego wyłożenia na dowolnej powierzchni.