Na co zwrócić uwagę wybierając dywany do pokoju dziecięcego?

Wielu rodziców nie wyobraża sobie aranżacji pokoju dziecięcego bez dywanu. Może być on nie tylko ozdobą takiego wnętrza i nadawać mu określonego klimatu, ale również stanowić funkcjonalny dodatek, który pozwoli bawić się maluchowi na podłodze, bez obawy o to, że siedząc na zimnym podłożu, przeziębi się. Dywany do pokoju dziecięcego muszą jednak charakteryzować się nie tylko właściwą estetyką, ale przede wszystkim funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Podpowiadamy. 

Dywany do pokoju dziecięcego — materiały

Wybierając dywany do pokoju dziecięcego, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Z jednej strony powinien być możliwie jak najbardziej miękki, aby chronił malucha przed skutkami upadków. Z drugiej jednak najlepiej, jeżeli jest naturalny, ponieważ wówczas słabiej będzie przyciągał kurz, a więc nie będzie narażał dziecka na ryzyko potencjalnej alergii. Dla rodziców jednak istotne jest to, aby był łatwy w czyszczeniu, ponieważ jak wiadomo, jeżeli decydujemy się na umieszczenie w pokoju dziecięcym dywanu, musimy go regularnie odświeżać, aby nie gromadziły się w nim roztocze, wirusy, bakterie i kurz.

Dywany do pokoju dziecięcego — kolorystyka i design

Dywany do pokoju dziecięcego oferuje również hurtownia chemii budowlanej. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo ich użytkowania. Powinny one posiadać specjalną powłokę, która chroni malucha przed poślizgnięciem się. Dopiero, jeżeli dany produkt charakteryzuje się właściwymi parametrami technicznymi i gwarantuje bezpieczeństwo dziecku, należy zwrócić uwagę na jego aspekty estetyczne.

Obecnie dywany dziecięce dostępne są w szerokiej gamie stylistycznej i kolorystycznej. Dużą popularnością w tym sezonie cieszą się jednak modele w neutralnych kolorach — beżu, brązu czy szarości z naturalnymi motywami, na przykład liści. Ostatni aspekt, który należy uwzględnić, wybierając dywan to jego wymiar — powinien być on dostosowany do potrzeb konkretnego użytkownika.