zielone dachy

Ile kosztuje dach zielony?

Umiejętne zaprojektowanie dachu zielonego zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem. Musimy brać pod uwagę rodzaj obiektu i konstrukcji dachu, otoczenie, możliwości finansowe zamawiającego, jak również jego potrzeby. Dach zielony nie jest tani, ale można go potraktować, jako inwestycję, dzięki której znacząco zwiększy się komfort użytkowania budynku, jak również jakość powietrza.

Co to jest dach zielony? Ile kosztuje?

Nowoczesne budownictwo to przede wszystkim możliwość i chęć do stosowania rozwiązań, które znacząco podnoszą ekologiczność obiektu i sprawiają, że wygląda lepiej, nie zanieczyszcza środowiska, uatrakcyjnia najbliższe otoczenie, wyróżnia się na tle innych.

Dach zielony to typ dachu, na którym można założyć duży ogród i uprawiać roślinność, począwszy od tradycyjnej trawy, poprzez trawy ozdobne, na drzewach, kwiatach i krzewach kończąc.

Z uwagi na rodzaj stosowanych materiałów, ilość warstw koniecznych do prawidłowego funkcjonowania ogrodu, dachy zielone są droższe w wykonaniu, od dachów tradycyjnych. Cena jest uzależniona od rodzaju obiektu, powierzchni, stanu technicznego.

Jak wybrać najlepszego producenta materiałów hydroizolacyjnych?

Producent materiałów hydroizolacyjnych w całym procesie budowy dachu zielonego ma duże znaczenie. Do właśnie on dostarcza całą technologię i wszystkie materiały, które są niezbędne do wykonania ciągłej, skutecznej, szczelnej i odpornej na niekorzystne warunki atmosferyczne izolacji przeciwwodnej.

Warto wybrać producenta, który oferuje hydroizolacje dedykowane do dachów zielonych. Są to materiały systemowe, oznacza to, że wszystkie elementy wchodzące w skład systemu, są do siebie idealnie dopasowane, uzupełniają się, jak również ich montaż będzie prosty i szybki.

Nowoczesna hydroizolacja doskonale zabezpieczy strop oraz elementy nośne przed niszczącym działaniem wody, korozją elementów stalowych, pękaniem betonu, osłabieniem konstrukcji. Nie bez znaczenia jest również ograniczenie ryzyka pleśni i grzybów.