Dobre wózki sprzątające – czyli jakie?

Zakup dobrego wózka sprzątającego może być prawdziwym wyzwaniem. Na rynku dostępnych jest cała masa produktów, jednak bez odpowiedniej wiedzy trudno będzie Ci kupić najlepszy z nich. W podjęciu dobrej decyzji pomoże Ci nasz poradnik. Oto kilka cech, które powinien mieć dobry wózek sprzątający.

Mobilne

Wózki mobilne mają kółka, dzięki czemu można łatwiej przemieszczać materiały czyszczące. To istotna cecha, która sprawia, że przenoszenie środków z jednego miejsca do drugiego jest dużo prostsze i wymaga znacznie mniej wysiłku.

Dodatkowo, mobilne wózki sprzątające doskonale sprawdzają się w obiektach o dużej powierzchni – na przykład halach produkcyjnych, biurowcach czy magazynach.

Lekkie

Zastanów się również nad wagą wózka. Jeśli pchasz go codziennie, to potrzebujesz wózka, którego waga jest na tyle mała, aby nie było to zbyt obciążające zadanie. Zwróć więc uwagę, jak ciężki jest dany wózek.

Pojemne

Po trzecie, wózek powinien być pojemny. Jest to niezbędne, jeśli chcesz zgromadzić wszystkie środki czystości oraz narzędzia do sprzątania w jednym miejscu i mieć do nich łatwy dostęp bez konieczności przekopywania się przez pudła lub torby.

Pamiętaj jednak, że samo słowo pojemny nie odnosi się tylko do ogólnej powierzchni wózka – oznacza to również, że poszczególne kosze muszą być wystarczająco duże, aby pomieścić to, co mają pomieścić. Nierzadko można spotkać wózki sprzątające z koszami na górze, przeznaczonymi do przechowywania butelek z płynami czyszczącymi i innych ciężkich przedmiotów – to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Wytrzymałe

Kolejną istotną rzeczą przy wyborze wózka jest trwałość jego ramy. Poszukaj wózka, który ma co najmniej dwa wsporniki pod spodem, a nie tylko jeden na środku. Dzięki temu wózek będzie znacznie bardziej stabilny.

Wózek powinien być również wykonany ze stali, a nie z plastiku, dzięki czemu będzie mocniejszy i trwalszy. Warto poszukać wózka, który ma kółka z blokadą, co pozwoli nie martwić się, że przewożone na nim środki podczas wykonywanej pracy.