rusztowania

Dlaczego wynajem szalunków jest opłacalny?

Wynajem szalunków pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze przeznaczone na wznoszenie budynku. W jaki sposób usługa ta zapewnia korzyści klientom? Przed rozpoczęciem prac budowlanych warto się dowiedzieć!

Jak można wynająć szalunki?

Wynajem szalunków to prosty sposób na zwiększenie efektywności prac budowlanych. Co więcej, równie łatwa jest ich dzierżawa. Prześledzić to można na przykładzie firmy Perbud, która oferuje wynajem szalunków w Warszawie.

Dla przykładu dzierżawa deskowania stropu w Warszawie rozpoczyna się od przekazania dokumentacji technicznej budynku przez klienta. Na tej podstawie powstaje wycena usługi. Jeżeli zostanie zaakceptowana, dochodzi do podpisania umowy w siedzibie firmy Perbud.

Na koniec pozostaje już tylko transport szalunków na miejsce budowy. Klient ma możliwość zabrać je sam lub poprzez upoważnioną osobę. W przypadku braku własnych pojazdów do przewozu tych konstrukcji Perbud pomaga w organizacji odpowiednich do tego celu samochodów ciężarowych.

Czemu wynajem szalunków jest korzystny?

Wynajem szalunków przyspiesza proces budowy. To m.in. ich budowa ją opóźnia. Po zakończeniu każdego kolejnego etapu robót konieczne jest ich rozmontowanie. Potem pracownicy przygotowują budynek do kolejnych prac, tworząc kolejne szalunki. Niepotrzebnie zajmuje to czas.

Dzięki gotowym szalunkom można zaoszczędzić podwójnie. Szybsze tempo prac zmniejsza koszta samej budowy. Co więcej, dzięki wynajmowi nie trzeba się martwić o przechowywanie lub odsprzedaż szalunków. Zamiast ponosić wydatki związane z ich magazynowaniem, wystarczy je po prostu oddać.

Jakie typy szalunków można wynająć?

Klienci mają możliwość wynajęcia wszystkich typów szalunków. W ofercie Perbud dostępne są np. szalunki ścienne, stropowe, płyty szalunkowe i deskowania słupów. Poszczególne rodzaje dzielą się na kolejne podtypy. Dzięki temu każdy klient może znaleźć deskowania dopasowane do swoich potrzeb.

Wynajem szalunków daje pewność, że wznoszona konstrukcja będzie właściwie zabezpieczona. Deskowania wykonywane są z elementów stalowych i drewnianych. Co więcej, dostępne są w wielu różnych rozmiarach.