pokoj seniora

3 najważniejsze rzeczy w pokoju seniora

Pokój seniora znacząco różni się od reszty domu albo mieszkania. Z uwagi na wiek, schorzenia, choroby, często gorsze samopoczucie musimy pamiętać o tym, aby pomieszczenie było zaaranżowane w sposób odpowiedni, zarówno taki, który będzie odpowiedni dla seniora, jak również np. wygodny w sprzątaniu dla opiekuna. O czym warto pamiętać i na co warto zdecydowanie zwracać uwagę?

Mieszkanie pod jednym dachem z seniorem niejednokrotnie wymaga przemodelowania całego swojego życia, zarówno pod względem finansowym, jak również czasowym i socjalnym. Najlepszym rozwiązaniem jest to, aby senior posiadał swój pokój, gdzie będzie mógł spędzać czas oraz odpoczywać. Jest to również ważne w przypadku, gdy nie mamy do dyspozycji domu, a mieszkanie.

Wydzielenie oddzielnej strefy mieszkalnej dla seniora jest bardzo dobrym pomysłem i pozwala przede wszystkim uniknąć tak zwanego konfliktu interesów. Warto oczywiście pamiętać o podstawowych sprawach aranżacyjnych.

Jasna kolorystyka i dobre oświetlenie

To jeden z najważniejszych aspektów. Seniorzy lubią jasne, doświetlone wnętrza, stosowną kolorystykę, która pozytywnie wpływa na komfort życia. Dobre oświetlenie, przy często słabym wzroku jest zbawienne.

Odpowiednia ilość mebli, brak ostrych kantów

Brak ostrych kantów ma zapobiegać między innymi uszkodzeniom ciała po upadku. Dlatego w pokoju seniora powinny być meble, których faktycznie potrzebuje.

Zobacz także: http://www.informatorprasowy.pl/kupujemy-sprzet-rehabilitacyjny-czy-warto-odwiedzic-sklep-medyczny/

Oszczędność miejsca i sprzęt medyczny

Warto zaplanować dodatkową przestrzeń na sprzęt, który kupimy np. w sklep medyczny. Seniorzy, niestety są osobami, które często wymagają dodatkowego wsparcia, poruszają się na wózku inwalidzkim, są osobami leżącymi, załatwiającymi swoje potrzeby w odpowiednio przygotowany nocnik, z zamykaną pokrywą. Zdarza się też, że musimy zakupić specjalne łóżko z materacem przeciwodleżynowym, który ułatwi seniorowi odpoczynek i będzie zapobiegał męczeniu się ciała. Takie wyposażenie z powodzeniem można kupić w sklepie medycznym ttps://www.ortmed.pl/ – tam będziemy mogli liczyć na odpowiednie doradztwo, które ma takie samo znaczenie, jak sprzęt.

Szykując pokój dla seniora, pamiętajmy, że powinien być on urządzony z głową, w sposób przemyślany. Warto inwestować w dobrej jakości meble i wyposażenie, które pozwolą seniorowi na życie w komfortowych, przyjemnych warunkach. Ładny i funkcjonalny pokój będzie także miły dla wnucząt, którzy odwiedzą dziadków.