centralne ogrzewanie

Producent kotłów centralnego ogrzewania – co warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Wbrew pozorom, kotły i piece nie są pojęciem tożsamym. To dwa zupełnie odmienne od siebie urządzenia, które łączy fakt, że pomagają w ogrzaniu mieszkania lub domu. Wybierając kocioł grzewczy, ma się pewność, że ciepło (w porównaniu do zwykłego pieca) trafi do wszystkich pomieszczeń w sposób równomierny i możliwy do regulacji. Dlatego urządzenie to zdobyło wielu zwolenników, a obecnie na rynku dostępne są warianty o różnej specyfikacji. Jak wybrać ten, który będzie najlepszy?

Kotły CO – na co należy zwrócić uwagę, wybierając kocioł do ogrzewania domu?

Producentów kotłów centralnego ogrzewania jest obecnie na rynku dużo. To oznacza, że oferowane produkty przez nich są różnorodne i sprzedawane w niejednolitych cenach. Jak wybrać tego, który nie zawiedzie wysokich oczekiwań? Kryteria oceny przedsiębiorcy można rozbić na dwie części: opinii pozostałych klientów o samej firmie i opinii o urządzeniach.

Przed zakupem warto sprawdzić sprzedawcę za pomocą stron internetowych i sprawdzić jego rzetelność kierując się tym, co napisali o nim inni nabywcy sprzętu. Podczas wyboru konkretnego urządzenia należy zwrócić uwagę na jego:

  • moc;
  • komfort użytkowania;
  • sposób zasilania (jakie paliwo wykorzystuje);
  • cenę;
  • ekologiczność;
  • wielkość;
  • gwarancję (czy jest w ogóle);
  • opinie użytkowników.

Kotły najlepszych producentów są konkurencyjne w każdej z wymienionych kategorii.

Kotły i piece CO – jakie paliwo będzie najlepsze?

Najlepiej wybrać sposób zasilenia, który będzie najmniej szkodliwy dla środowiska. Kotły na pellet (w dolnośląskim i trzynastu innych województwach przyjęto uchwałę antysmogową) zdobywają coraz większą popularność. Czym jest to paliwo? To granulat powstały w wyniku użycia wtórnego trocin uzyskanych podczas cięcia drewna.

Kolejnym pozytywem wyboru pelletu jest dofinansowanie, które może sięgnąć nawet 60%. Przy tak niskich cenach warto postarać się o znalezienie najlepszego producenta – oferującego sprawdzone, wytrzymałe i wieloletnie kotły grzewcze do domu.