winietki slubne

Oryginalne winietki ślubne – gdzie ich szukać?

Winietka ślubna to praktyczna ozdoba każdego weselnego stołu. Może być też miłą pamiątką dla gości. W natłoku przygotowań warto poświęcić chwilę, by wiedzieć, gdzie je kupić i jak mogą wyglądać.

Czym są winietki ślubne?

Winietka ślubna to mała kartka z wypisanym imieniem i nazwiskiem gościa. Choć powszechnie kojarzą się one z weselami, współcześnie są wykorzystywane również podczas innych uroczystości. Oryginalne winietki ślubne są wspaniałą ozdobą stołów. Mają oczywiście także wymiar praktyczny. Dzięki nim każda zaproszona osoba wie, gdzie ma miejsce.

Winietki ślubne można przygotować samemu lub zlecić to wyspecjalizowanej firmie. W tym pierwszym przypadku warto zainspirować się wzorami dostępnymi w internecie. Osoby, które chcą, by stoły na uroczystość były przygotowane perfekcyjnie, mogą skorzystać z ofert profesjonalistów, takich jak Broda Zaprasza. W ofercie firmy znajdują się winietki w wielu różnych stylach.

Jakie są rodzaje winietek ślubnych?

Aby karteczki z personaliami pięknie prezentowały się na ślubnych stołach, najlepiej dobrać je do stylu pozostałych dekoracji. Popularne są winietki ślubne glamour. Zawierają one połyskujące elementy utrzymane w odcieniach złota lub srebra. Wiele par decyduje się też na proste, ale niepozbawione uroku karteczki z delikatnymi, pastelowymi wzorami.

Na wesele w lokalu stylizowanym na stary dworek szlachecki lub wiejski dom można wybrać winietki w stylu rustykalnym. Interesującym dodatkiem do nich są ozdoby z liści lub kwiatów. Miłym akcentem są też przyczepione do nich wstążki.

Czy winietki ślubne muszą mieć klasyczną formę?

Wesele to niezapomniany dzień w życiu każdej pary. Równie wyjątkowe mogą być także winietki ślubne. Tym parom, którym zależy na oddaniu swojego unikatowego stylu, do gustu mogą przypaść np. karteczki w komiksowym stylu.

Internet to kopalnia nieraz naprawdę niezwykłych inspiracji. Przykładem są choćby winietki ślubne w kształcie plażowych leżaków czy listu w butelce. To wszystko to tylko propozycje. Tak naprawdę wybór wzoru na ten szczególny dzień zależy tylko od wyobraźni.