obrus na stol

Na jakie okazje nada się jednokolorowy obrus?

Obrusy służą do dekorowania lub przykrywania stołów (rzadziej np. ław). Są to efektownie wyglądające płaty materiału z obrębieniem czy dodatkowym ozdobieniem brzegów. Mogą być wykonane z jednolitej tkaniny lub np. wydziergane na szydełku czy drutach, haftowane. 

Jednokolorowy obrus – elegancki i stylowy

Obrusy mogą być różne, podobnie jak różne są stoły i style aranżacji wnętrz. Jedną z opcji jest łatwy do wpasowania w już zaplanowaną aranżację obrus jednokolorowy. Może on prezentować się szczególnie elegancko. Bardzo uniwersalne są białe, lub ogólnie jasne obrusy. Kremowa biel lub écru wyglądają tak samo dobrze.

Na takim obrusie nie występują wzory ani inne odcienie. Możliwą dekoracją są wytłoczenia albo wycięcia, obrębienia – wszystko w tym samym kolorze. Pozwala to uzyskać wyjątkowe efekty poprzez grę światłem. Obrus jednokolorowy może być wykonany z różnych materiałów, być matowy lub błyszczący.

Jednokolorowy obrus – na jakie okazje będzie odpowiedni?

Jasne obrusy jednokolorowe mogą dekorować stoły podczas różnych uroczystości, na przykład komunii, wesela. Często obecne są w domach oraz w lokalach gastronomicznych. Podczas takiej uroczystości, gdy na stole będzie serwowane jedzenie, dobrze jest wybrać obrus plamoodporny – pozwoli to zmniejszyć koszty czyszczenia.

Coraz częściej wybierane są obrusy jednokolorowe w ciemniejszych lub ogólnie mocniej nasyconych barwach. Nie są to więc pastele, a zdecydowany burgund, fiolet czy szafir. Mogą prezentować się bardzo efektownie. Wymagają dobrania okazji – sprawdzą się np. na uroczystej kolacji czy romantycznej randce.

Do czego pasuje jednokolorowy obrus?

W wielu przypadkach jednokolorowy obrus wymaga dopasowania innych dekoracji tak, by ze zwykłej tkaniny uczynić piękny zestaw. Można posłużyć się w pierwszej kolejności dobrze dobraną zastawą. Sprawdzą się też kwiaty, bibeloty, świecznik czy efektowna kompozycja z martwej natury.

Podsumowując, wybór jednokolorowego obrusu jest idealny na różne okazje. Obrus taki wygląda dość formalnie, więc będzie pasował zarówno na uroczystość taką jak wesele czy komunika, jak i na elegancką kolację – przyjacielską lub biznesową.