buty

Na jakie modele butów jesień-zima 2022 warto stawiać – które są na topie?

Moda bardzo lubi zaskakiwać i tegoż zaskoczenia właśnie nie zabraknie w trendach w obuwiu damskim jesień-zima 2022/2023. Pokazują one, że nie warto jest żegnać się ani z ubraniami, ani butami – prędzej czy później znów wrócą i to często ze zdwojoną siłą. Tak też właśnie dzieje się między innymi z długimi kozakami, które udowadniają, że z ich pomocą można stworzyć stylizację obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Sprawdźmy, jakie jeszcze modele są pożądane, jeśli chcemy być za pan brat z najnowszymi trendami.

Długie kozaki są modne w sezonie jesień-zima 2022

Długie kozaki zawładnęły wyobraźnią projektantów jak również amatorów dobrego designu. Niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Pamiętają ją miłośnicy lat 90. i 2000 kiedy brylowały na salonach i każdy marzył o tym, aby je mieć. Były już dość długo niedoceniane, więc ich powrót dla wielu może okazać się sporym zaskoczeniem. Jak jednak widać, można śmiało powiedzieć, że moda jest dość przewrotna i nigdy nie wiadomo czym nas zaskoczy. Pojawiają się w niej trendy, które są zaskoczeniem no i właśnie tak jest w tym sezonie.

Długie kozaki mają olbrzymi potencjał stylizacyjny. Udowadniają, że są dedykowane każdej z nich – zarówno wyjściu ze znajomymi, jak i spotkaniu biznesowemu. Pokazują, że bardzo dobrze prezentują się w klasycznej odsłonie, jak i tej dość mocno ekstrawaganckiej. Pokazują, że można z ich pomocą przełamać konwencję, jak również sprawić, że nie będzie można przejść obok nich obojętnie.

Modne zdobienia butów damskich w sezonie jesień-zima 2022

Pamiętajmy o tym, że czasem mniej znaczy więcej i tak też jest ze zdobieniami w tym sezonie. Okazuje się, że czasem z delikatnymi dekorami możemy zrobić więcej niż z tymi wymyślnymi. Można więc stawiać na przykład na duże sznurówki i wówczas żadna inna dekoracja nie jest już nam potrzebna. Dekorem mogą okazać się także futrzane dodatki. Te są bardzo modne w tym sezonie i udowadniają, że szybko nie dadzą o sobie zapomnieć. Mogą z powodzeniem pojawić się zarówno na wykończeniu botków, jak również kozaków czy też koniec końców dekoracją nawet lordsów.

A może zdobienia ze skarpetek? Takie działanie jest naprawdę modne w tym sezonie. Co więcej, mogą one optycznie wydłużyć nogę, albo też sprawić, że stanie się ona szczuplejsza. Umiejętnie zestawione stworzą stylizację, która wpisze się zarówno w oczekiwania miłośników minimalizmu, jak również tych, którzy lubią zabawę konwencją.