tuning ciezarowki

Montaż spojlerów – jakie są jego zalety?

Tuning samochodów to bardzo ciekawy temat, który łączy wielu pasjonatów motoryzacji. Rynek motoryzacyjne oferuje obszerny wybór najróżniejszych elementów, które można zastosować w swoich pojazdach. Na targach motoryzacyjnych można uświadczyć bardzo wiele ciekawych i niekiedy dziwacznych rozwiązań. Warto jednak wiedzieć, że tuning nie dotyczy tylko i wyłącznie samochodów osobowych. Modyfikowane są również motocykle i samochody ciężarowe. W przypadku tych ostatnich tuning jest bardzo ciekawy i może przynieść spore oszczędności firmie transportowej. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest wykorzystanie spojlera w samochodzie ciężarowym. Jakie są jego zalety?

Czy spojler w samochodzie ciężarowym się sprawdzi?

Można by pomyśleć, że montaż spojlerów w Mazowieckim jest raczej domeną pojazdów sportowych i wyścigowych. Tak uważa wiele osób, jednakże spojlery mają bardzo ciekawe zastosowanie również w przypadku samochodów ciężarowych. Posiadają one realny wpływ na zwiększenie komfortu jazdy. Spojlery mogą być montowane w różnych miejscach, a ich głównym zadaniem jest zapewnienie lepszej aerodynamiki w jeździe. Spojler dachowy skutecznie dociska oś pojazdu do podłoża, a to z kolei przekłada się na lepszy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Spojler zderzakowy z kolei kieruje pęd powietrza do góry. Sprawia, że powietrze nie dostaje się pod samochód. Taki zabieg z kolei poprawia sterowność i niweluje ewentualne turbulencje, które są groźne nie tylko dla kierowcy, ale też dla towarów, które wiezie. Właściciele firm transportowych decydują się również na spojlery ze względów oszczędnościowych.

Spojler w ciężarówce, a oszczędność

Spojlery Lamebax to nie tylko lepsza aerodynamika i estetyka pojazdu. Dzięki swoim właściwościom ciężarówka ze spojlerem może zredukować spalanie paliwa nawet o 15%. W większej skali oznacza to bardzo dużą oszczędność dla firmy transportowej. Dodatkowo dochodzi do tego lepsza praca silnika i mniejsza emisja spalin co również jest bardzo istotną sprawą w transporcie.