terapia bilateralna

Integracja bilateralna – kto powinien z niej skorzystać?

Integracja bilateralna to dla większości osób coś zupełnie naturalnego. Jeżeli jednak pojawią się w tej kwestii problemy, zdecydowanie warto jest zgłosić się do specjalistów.

Integracja bilateralna… czyli czym ona tak właściwie jest i komu się przydadzą?

Rozwój psychoruchowy jest niezwykle ważnym aspektem u każdego człowieka. Co jednak nie jest niczym dziwnym, nie w każdym przypadku wszystko może pójść tak gładko, a rozwój nie zawsze będzie przebiegał nie zakłóceń. W tej kwestii bardzo ważna w przypadku każdego człowieka jest integracja bilateralna. W dość ogólnym pojęciu, integracja bilateralna to koordynacja i współpraca obu półkul mózgu oraz obu stron ciała w takim stopniu, by razem wykonywać konkretne działania lub wręcz przeciwnie – być w stanie działać na dwa lub kilka różnych sposobów równocześnie. Osoby, które mają problemy z integracją bilateralną, mogą spotkać się z wieloma życiowymi kłopotami. To właśnie dlatego tak ważne jest szybkie zauważenie problemu i skierowanie się na odpowiednią rehabilitację.

W czym mogą pomóc zajęcia rehabilitacyjne w zakresie integracji bilateralnej?

W przeciwieństwie do walki z takimi kwestiami, jak niedojrzałość emocjonalna terapia dotyczące integracji bilateralnej wygląda zgoła inaczej. W tym przypadku bowiem mamy do czynienia z konkretnymi celami, które uzyskuje się za pośrednictwem konkretnych ćwiczeń psychoruchowych. Można tu wspomnieć chociażby o poprawie komunikacji pomiędzy półkulami mózgu, kontroli postawy i równowagi ciała, poczucia kierunku, wykształceniu wielozadaniowości, pamięci sekwencyjnej, a także kwestiach psychologicznych, jak budowanie pewności siebie czy poczucia własnej wartości.

Jak znaleźć odpowiedni ośrodek zajmujący się integracją bilateralną?

Jeżeli szukasz punktu, który prowadzi zajęcia dotyczące integracji bilateralnej, warto zerknąć do Internetu. W kilka chwil znajdziesz wiele uznanych ośrodków w swojej okolicy, a dzięki sprawdzeniu sztabu specjalistów, opinii i cennika znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla siebie lub swojego dziecka.