frezowanie metalu

Frezowanie metalu – na czym polega?

Frezowanie metalu to jedna z jego najczęstszych obróbek. Wymaga użycia innowacyjnych maszyn o dużych mocach i pozwala na uzyskanie przedmiotów o dowolnych kształtach. Na czym to wszystko polega i jakie są metody frezowania metalu?

Co to jest frezowanie metalu?

Frezowanie metalu to wytwarzanie różnorodnych metalowych przedmiotów z metalu poprzez skrawanie powierzchni materiału. Usługę wykonuje się w wielu miastach w Polsce i nie tylko. Frezowanie metalu w Iławie można zlecić firmie, która zajmuje się aluminium, mosiądzem czy stalą nierdzewną.

Dzięki frezowaniu możliwa jest np. produkcja kół zębatych. W Iławie działają jedni z najlepszych specjalistów w tej branży. Fachowcy używają nowoczesnych maszyn, które pozwalają na bardzo precyzyjne osiąganie kształtów obiektów metalowych. Można u nich zamówić m.in. ślimacznice czy wielowypusty.

Metody frezowania metalu – jakie są?

Jedna z firm zajmujących się na co dzień obróbką metali w Iławie wyróżnia dwie metody frezowania – przeciwbieżną i współbieżną. Przeciwbieżna polega na tym, że kierunek ruchu freza i przedmiotu są przeciwstawne. Kłopotliwe w tym wypadku jest gromadzenie się wiórów metalu tuż przed frezem.

Metoda współbieżna polega na tym, że i frez, i przedmiot poruszają się w tym samym kierunku. Ten sposób pozwala na lepsze chłodzenie, ponieważ wióry metalu zbierają się z tyłu freza. Metodę współbieżną wykorzystuje się znacznie częściej, bo jest o wiele praktyczniejsza.

Jakie są największe zalety frezowania metalu?

Jest mnóstwo zalet, które można przypisać szlifowaniu metalu. W Iławie da się zamówić przeróżne części wykonane precyzyjnie z solidnych materiałów. Frezy pozwalają na szybką obróbkę twardego materiału, który nie jest łatwy do kształtowania bez użycia specjalistycznych maszyn.

Frezowanie metalu to najlepszy sposób obróbki tego materiału, dzięki któremu można wykonać nawet skomplikowane koła zębate. Warto skorzystać z usług doświadczonych profesjonalistów z nowoczesnymi maszynami.