ubrania robocze

Czym się różnią ubrania robocze od odzieży ochronnej?

Zakup nowoczesnej odzieży ochronnej dla pracowników, powinien być dla pracodawcy priorytetem. Stworzenie odpowiednich warunków do pracy automatycznie przełoży się na mniej problemów zdrowotnych i łatwiejsze prowadzenie firmy. Ubrania robocze i odzież ochronna to dwa typy produktów, na które trzeba zwrócić uwagę. Czym się różnią i na które konkretnie warto postawić w naszej firmie? Zwracamy uwagę na ważny szczegóły.

Rolą pracodawcy jest na pewno stworzenie takich warunków do pracy, które będą komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne. Warto wiedzieć o tym, że w czasie wykonywania swoich obowiązków, pracownik jest narażony na różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje, które mogą zagrażać jego życiu lub zdrowiu.

Mogą to być na przykład uszkodzenia ciała, wynikające z kontaktu z cieczami, uszkodzenia mechaniczne, złamania. Wpływ na bezpieczeństwo pracownika mają również warunki, w których wykonuje obowiązki, jak również warunki atmosferyczne. Dlatego warto kupić dobrej jakości ubrania robocze i odzież ochronną, na przykład w sklepie https://piratbhp.pl/.

Zobacz także: https://portalprasowy.pl/odziez-ochronna-dla-pracownikow-czy-warto-ja-kupic/

Co to jest odzież ochronna?

Odzież ochronna zdecydowanie należy do podstawowego wyposażenia pracownika. To właśnie dzięki swoim właściwościom, odzież ochronna skutecznie i kompleksowo zabezpiecza ciało pracownika przed ryzykiem związanym z danymi czynnościami, np.:

– uszkodzeniami mechanicznymi,
– kontaktem z ostrymi przedmiotami,
– kontaktem z ogniem, gorącymi substancjami,
– zagrożeniami chemicznymi czy termicznymi,
– niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Odzież ochronna może więc być wiatroodporna, wodoodporna, odporna na rozcinanie czy kontakt z substancjami żrącymi.

Co to są ubrania robocze?

Ubrania robocze również przewidziane są dla pracowników, ich zadaniem jest przede wszystkim tradycyjna ochrona ciała. Nie muszą one posiadać właściwości ochronnych. Przeznaczone są dla pracowników, którzy nie wykonują swojej pracy w trudnych warunkach, nie są narażeni na kontakt z cieczami, ogniem czy ryzykiem mechanicznego uszkodzenia ciała.

Dobrym przykładem branż, w których można zastosować dobrej jakości ubrania robocze, jest branża wykończeniowa, gastronomia czy hotelarstwo, służba zdrowia, czy ochrona. Ubrania robocze powinny być wygodne, komfortowe w codziennym użytkowaniu, przyjemne w dotyku, łatwe w utrzymaniu czystości. Nie powinny krępować ruchów, jak również negatywnie wpływać na komfort pracy.

Zakupów na pewno warto dokonywać w sprawdzonych miejscach.