lodowka jaka wybrac

Czy czarna lodówka w kuchni zawsze spełni oczekiwania?

Urządzając nowe mieszkanie, czy też remontując przestrzeń kuchenną mamy dziś spory wybór. Możemy zdecydować się na minimalistyczną stylizację nowoczesną, bądź też zwrócić się w kierunku klasyki. W obu przypadkach stawiamy albo na oczywiste rozwiązania albo na te niestandardowe i zaskakujące. Wszystko zależy oczywiście od naszego gustu i osobistych preferencji. Kuchnia to serce domu i czuć się tutaj powinniśmy przede wszystkim komfortowo. Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się, jak prezentowałaby się w kuchni czarna lodówka?

Nowoczesna, czarna lodówka – perełka w modernistycznej kuchni

Moda na nastrojowe, ciemne kuchnie nie mija. Wręcz przeciwnie, ostatnio przeżywa nawet swój wielki boom. Dzieje się tak z tego względu, że kameralne wnętrza często działają na nas relaksacyjnie i kojąco. Trzeba przyznać, że ciemny wystrój kuchni uzupełniony o subtelne oświetlenie LED ma swój niepowtarzalny urok! To dlatego do nowoczesnych kuchni modernistycznych, czy tych w stylu loft często wybieramy czarne wyposażenie. Elegancka, czarna lodówka okaże się strzałem w dziesiątkę! Warto dopasować do niej na przykład czarne blaty kuchenne, oświetlenie, dekoracje ścienne albo stalowe, czarne podstawy krzeseł.

Jeśli mowa o aranżacjach industrialnych to w tym przypadku czarna lodówka będzie doskonale korespondowała z drewnianymi frontami szafek w kolorze ciemnego brązu. Tak powstają unikalne, ekskluzywne stylizacje. Czerń równie świetnie komponuje się z szarością oraz bielą. Trzeba w tym miejscu oczywiście dodać, że czerń chcąc nie chcąc zawsze optycznie pomniejsza metraż. Czarna lodówka jest więc najlepszą propozycją do sporych przestrzeni kuchennych. W żadnym wypadku nie będzie wówczas przytłaczać wnętrza.

Czujemy miętę do tradycji? Stylowa czarna lodówka może wciąż być na zakupowej liście!

Osoby interesujące się designem najlepiej wiedzą o tym, że najlepsze lata minimalizm ma już za sobą. Dziś pragniemy otaczać się przedmiotami, w cenie jest maksymalizm, a nawet tak zwany artystyczny nieład. Sterylne kuchnie kuszą nas coraz mniej. Zachwycamy się za to awangardą rodem z lat 70. ubiegłego wieku, stylem art déco i ciepłymi klimatami cottagecore.

Uwielbiamy stylowe, dekorowane fronty szafek kuchennych, wyeksponowane naczynia, piękną ceramikę i wszędobylskie ozdoby. Co więcej, stawiamy na kontrasty. Jak się okazuje, czarna lodówka w stylu retro może znakomicie odnaleźć się nawet w białej, klasycznej kuchni! Oczywiście warto wówczas dopasować do niej inne, czarne elementy, takie jak blaty czy drobne dekoracje. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by lodówka wyróżniała się i stanowiła wyraźny, zaskakujący i oryginalny akcent we wnętrzu. Myślmy niestandardowo! Tak tworzą się zapierające dech, godne pozazdroszczenia stylizacje!

Pragniemy dowiedzieć się więcej na temat tego, czy warto zainteresować się czarnym wyposażeniem kuchennym? Inspirujący blog ogólnotematyczny emetro.pl poleca wpis Czarna lodówka w kuchni – dobry pomysł czy błąd?. Praktycznie jedyną kwestią, jaką trzeba poważnie wziąć pod uwagę przed zakupem ciemnej lodówki jest metraż przestrzeni kuchennej. W bardzo małej kuchni czarna lodówka może zdominować wnętrze i jeszcze bardziej zmniejszyć je optycznie. Pamiętajmy jednak o tym, że mała kuchnia nie wyklucza czarnej lodówki. Wiele bowiem zależy od ogólnej aranżacji i pomysłu na stylizację.

Tak więc, czarna lodówka jest zawsze bardzo dobrym pomysłem. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości chociażby z tego tytułu, że nasza kuchnia nie imponuje przestrzenią to warto zasięgnąć porady u specjalisty. Doświadczony stylista i architekt wnętrz pomoże dopasować ciemne wyposażenie do każdego wnętrza.