Adwokat od rozwodu — co należy do jego obowiązków?

Podjęcie decyzji o rozwodzie często jest trudne, a małżonkom towarzyszy obawa o to, jak takie postępowanie będzie wyglądało. W tym momencie należy zadać sobie również pytanie, czy chcemy skorzystać z pomocy adwokata od rozwodu, czy też nie. Osoba taka jednak ma duże doświadczenie i może zająć się nie tylko sporządzeniem pozwu i reprezentowaniem nas w sądzie, ale także innymi aspektami, które wiążą się bezpośrednio z rozpadem małżeństwa, takimi jak alimenty czy podział majątku. Co należy jednak do obowiązków adwokata rozwodowego? Podpowiadamy. 

Adwokat od rozwodu a sporządzenie pozwu

Adwokat w Gdynii od rozwodu doskonale zna wszystkie zasady, jakie rządzą takim procesem, dzięki czemu jest w stanie pomóc swoim klientom na każdym etapie postępowania. Można więc udać się do takiego specjalisty już wtedy, kiedy chcemy złożyć pozew, lecz nie do końca wiemy, jak powinien wyglądać. Osoba taka pomoże nam napisać go poprawnie pod względem formalnym, w tym prawidłowo sformułować żądanie w przedmiocie sposobu rozwiązania małżeństwa czy wysokości alimentów. Poinformuje nas, jakie załączniki należy do niego dołączyć. Dodatkowo może przygotować wniosek o zabezpieczenie w zakresie alimentów lub kontaktu z dziećmi.

Adwokat rozwodowy a podział majątku i alimenty

Adwokat rozwodowy w Gdyni to specjalista, który może nas reprezentować podczas postępowania o podział majątku. Do takiego procesu dochodzi wtedy kiedy małżonkowie nie mogą się między sobą porozumieć i dokonać podziału majątku poprzez sporządzenie umowy w formie notarialnej. Jeżeli więc kwestia ta będzie rozwiązywana na przez sąd rejonowy, adwokat dopilnuje, aby postępowanie było przeprowadzone w taki sposób, żebyśmy nie byli stratni.

Z adwokatem możemy przedyskutować również kwestię alimentów. Specjalista podpowie swojemu klientowi, co może zrobić, aby na przykład osoba zajmująca się dziećmi lub mająca niższe dochody nie pozostała bez środków do życia i otrzymała zarówno na swoje dzieci, jak i siebie od drugiej strony alimenty.